fbpx

info@equina.be

+ 32 475 64 88 79

Aparte modules PRO opleiding honden

Wil je niet per se practitioner worden, maar vooral bijleren over het lichaam van honden om jouw eigen hond te kunnen helpen?

Dan volg je toch gewoon maar 1 of 2 modules van de PRO opleiding? Vanaf nu kan dat!

Bekijk hieronder de lesonderwerpen per module.

opleiding voor honden

Werking

Equina PRO voor honden – modules

Hoe gaat de opleiding nu in z’n werk?

De PRO opleiding bestaat uit 3 modules. Deze modules hoeven niet per se in een bepaalde volgorde gevolgd te worden.
Elke module bestaat uit specifieke onderwerpen en praktijkdagen. Na een module krijg je een deelnamecertificaat voor dat stuk.

Wil je volwaardig practitioner voor honden worden mét erkend diploma? Dan is het noodzakelijk dat je alle 3 de modules volgt en nadien examen aflegt.

Schrijf je in voor het volledige traject? Dan krijg je van ons het volgende gratis:

  • Basics op dag naar keuze
  • Herhalingsdag (vlak voor examen)
  • Examendag
  • Levenslang toegang tot +- 17 uur aan online videomateriaal
  • Constante begeleiding gedurende en na de opleiding bij vragen over behandelingen

Toch liever per module inschrijven? Bekijk dan zeker module 1, module 2 en module 3 hieronder.

Module 1 – 8 dagen

Anatomie & stresspunten - 2 dagen

Tijdens deze module leer je alles over de anatomie van de hond. Deze kennis is belangrijk bij het beoordelen van bepaalde klachten. Weten welke spier en gewricht voor welke beweging zorgt, is cruciale info om te kunnen zien in welk stuk bepaalde klachten zich situeren.

Je zal ook leren werken met triggerpoints (stresspunten) waarmee je heel simpel spierknopen kan doen verdwijnen.

Oorzaken pathologieën - 1 dag

Tijdens deze module ga je dieper in op de oorzaken van pathologieën. Hoe ontstaan ze en welke externe factoren spelen een rol?

Hoe passen deze factoren in het grotere geheel?

Voeding & orthomoleculaire - 2 dagen

Alles over goede hondenvoeding gegeven door een expert ter zake!

Honden met een ruwe, vettige, stinkende vacht of een vacht die anders is op de rug dan op de rest van het lichaam? Jeuk, hotspots of zelfs kale plekken? Veelvuldige diarree of juist heel harde ontlasting? Een geurtje uit de mond of vaak overgeven?

Allemaal tekenen van onaangepaste voeding!

In deze module leer je welke voeding geschikt is voor welke hond, hoe je kan zien dat een klacht voedingsgerelateerd is en hoe voeding nu eigenlijk inwerkt op het lichaam van een hond.

Botproblemen, stress & angst - 2 dagen

Wat zijn de meest voorkomende oorzaken van botproblemen, stress en angst?
Hoe herken je het? Bij stress en angst is dit vaak snel zichtbaar, maar ken je ook de beginnende symptomen?
Hoe weet je of het gaat om botproblemen en bijvoorbeeld niet over stijve spieren?

Hoe voer je het onderzoek uit? Welke behandeling voor je uit, welk advies geef je aan de klant?

Praktijkdag - 1 dag

Tijdens deze dagen nodigen we honden uit of gaan we op locatie om heel wat praktijkervaring op te doen.

Je zal honden behandelen met uiteenlopende klachten waarbij je zelf op zoek zal gaan naar de oorzaak en hierbij een bijpassend behandelplan opstellen.

Module 2 – 8 dagen

Braingames & stresssignalen - 1 dag

Wanneer je professioneel met honden aan de slag gaat is het belangrijk om het kleinste teken van stress te kunnen herkennen. Dit kan het verschil betekenen tussen een waarschuwing van de hond of op spoed belanden met een hapje uit je arm! smile

Met braingames leer je heel wat technieken en spelletjes om (over)actieve honden mentaal moe te krijgen.

Spieren, pezen en ligamenten - 2 dagen

Gedurende deze 2 dagen leer je hoe je aan een hond kan zien, voelen en onderzoeken of bepaalde klachten al dan niet pees-, spier- of ligamentgerelateerd zijn.

Helaas blijven sommige van deze klachten vrij lang ongedetecteerd, daarom is het belangrijk om jouw oog en onderzoekstechniek te trainen!

Je leert uiteraard ook wat de oorzaken kunnen zijn van dergelijke kwetsuren, hoe je ze kan behandelen en welk advies je aan de baasjes kan meegeven om dergelijke kwetsuren in de toekomst te vermijden.

Hormonale problemen en bloedsomloop - 2 dagen

Welke oorzaken kunnen aan de oorzaak liggen van hormonale problemen? 
Hoe herken je hormonale problemen bij honden? Welke gedragsveranderingen kan je waarnemen of wat zie je aan het lichaam van de hond?

Wat zijn de effecten van een verslechterde bloedsomloop? Door wat wordt dit veroorzaakt?

Tijdens deze 2-daagse leer je het hoe, waarom & hoe behandelen!

EHBO - 1 dag

Wat doen bij acute klachten?
Zodra je de materie kent hoef je niet meer voor elk kuchje naar de dierenarts.

Hoofdpijn, hoesten, snot, prut in de ogen, diarree,… Het komt allemaal aan bod!

Je leert ook wanneer je je klant wél moet doorsturen naar een dierenarts.

Praktijkdagen - 2 dagen

Tijdens deze dagen nodigen we honden uit of gaan we op locatie om heel wat praktijkervaring op te doen.

Je zal honden behandelen met uiteenlopende klachten waarbij je zelf op zoek zal gaan naar de oorzaak en hierbij een bijpassend behandelplan opstellen.

Module 3 – 8 dagen

Cranio, structurele & fascia - 2 dagen

Met de cranio en structurele behandeling ga je dieper inwerken op het lichaam. Je zal niet enkel rechtstreeks op het fascia werken maar ook op de spieren en gewrichten. Gezien alle spieren en gewrichten in het lichaam met elkaar in verbinding staan kunnen we met enkele zachte technieken een heel positief effect bekomen.

Deze technieken gebruiken we bijvoorbeeld bij sterke spierspanning of stijfheid, hoofdpijn, nekpijn, problemen in de achterhand, rugpijn, algemene gevoeligheid bij aanraken,…

Spijsverterings- en maagklachten - 2 dagen

Spijsverterings- en maagklachten komen helaas vaker en vaker voor, zowel bij dieren als mensen. Onze dieren leven nu natuurlijk ook op een andere manier dan waar hun lichaam voor gebouwd is. Denk zo maar aan voeding, huisvesting, stressfactoren,…

In module 1 komt het stuk voeding al aan bod, maar wat doe je nu als de klachten veroorzaakt worden door andere factoren?
Hoe kan je helpen bij chronische klachten? Welke parasieten kunnen bijvoorbeeld een invloed hebben op het spijsverteringsstelsel?

Hoe kan je baasjes adviseren en wat kan je doen om de oorzaken aan te pakken?

Fytotherapie - 1 dag

In deze module leer je meer over de geneeskrachtige werking van planten en hun aftreksels.

Je leert wanneer je deze techniek kan inzetten en voor welke klachten het een gunstig effect kan hebben.

Huidproblemen en immuniteit - 2 dagen

Deze 2-daagse geeft jou meer inzicht in de link tussen de huid en immuniteit.
Je zal misschien al gemerkt hebben dat jouw huid het bij een verkoudheid of virale infectie het vaak wat moeilijker krijgt. De huid krijgt een rode kleur, je krijgt misschien zelfs een ruwe huid of rode plekken?

Dat geldt ook voor honden, al is het vaak wat moeilijker te zien door de vacht. Wat merk je dan wel? Schilfers, vettige vacht, rode plekken, noem maar op!

Wat de oorzaken zijn, hoe je het onderzoekt en wat je eraan kan doen leer je hier!

Praktijkdag - 1 dag

Tijdens deze dagen nodigen we honden uit of gaan we op locatie om heel wat praktijkervaring op te doen.

Je zal honden behandelen met uiteenlopende klachten waarbij je zelf op zoek zal gaan naar de oorzaak en hierbij een bijpassend behandelplan opstellen.

Opleiding met honden

Inschrijven module

Kies hieronder voor welke module jij je wil inschrijven. Wil je 2 modules volgen? Dan kan je het formulier gewoon 2 keer invullen.

Toch inschrijven voor het volledige pakket? Dan geniet je van de volgende actie:

  • Je krijgt 3 dagen gratis (Basics, herhalingsdag, examen)
  • Levenslange toegang tot +- 17 uur aan online lesmateriaal
  • Mogelijkheid om in 3 schijven te betalen!




    Jouw gegevens

    Vul hier jouw

    gegevens in.





    Datum & locatie



    Ruddervoorde

    Stabroek

    Stabroek: vlakbij de grens met Nederland, dus perfect geschikt voor Vlaamse én Nederlandse studenten.

    ONLINE

    Humbeek

    Humbeek ligt in Vlaams-Brabant, in de groene rand rond Brussel.

    Grobbendonk

    De WAF Store, gelegen te Grobbendonk is gemakkelijk bereikbaar via de E313, afrit Herentals-West!

    Rijkevorsel

    Rijkevorsel ligt tegen de Nederlandse grens, vlakbij Turnhout. Hier gaat een groot deel van onze hondenopleidingen door.

    Grimbergen

    Grimbergen ligt in Vlaams-Brabant, in de groene rand rond Brussel.

    Kampenhout

    Kampenhout is gelegen in Vlaams Brabant. Onze leslocatie bevindt zich op stal De Laarhoeve. Op deze locatie kan je je eigen paard meebrengen.

    Oud Turnhout

    Oud-Turnhout is een gemeente in het noordoosten van de provincie Antwerpen. Onze leslocatie bevindt zich op het Hippisch Centrum Ruiterlijk Genoegen. Op deze locatie kan je je eigen paard meebrengen én overnachten.

    Bevel

    Bevel: de uitvalsbasis van Equina. We hebben er onze eigen paarden en voorzieningen. Het ligt vlakbij Lier & Zandhoven in de Antwerpse Kempen.

    Prijs

    2999,00

    De deelnameprijs voor deze opleiding bedraagt slechts € 2999 incl. 21% BTW!

    Door in te schrijven verbindt u zich tot het betalen van de deelnameprijs. Na inschrijving ontvangt u binnen enkele minuten een factuur via e-mail die u eenvoudig online kan betalen, met Bancontact, kredietkaart of overschrijving.

    opleiding voor honden

    Onze lesgevers

    Evy

    Lesgever voor
    Horse Health Specialist, Equina PRO paarden en honden, Kennismakingstraining, Basics paarden, Workshops, Praktijkdagen en bijscholingen
    Locatie
    Bevel

    Wat zeggen onze ex-studenten?

    Mijn hondje was bijna opgegeven door de dierenarts.

    Een topteam als je het mij vraagt… Mijn kleine lieverd was zo ziek, bijna opgegeven door de dierenarts. Na 2 behandelingen door Evy was mijn kleine lieverd springlevend! Ik volgde ook een workshop en pas het nog elke dag toe!

    Nancy Lamont
    Oprichtster Provita

    Ik heb gezien dat shiatsu de paarden écht kan helpen. Dat de behandelingen (bv. cranio) ongelooflijk deugd doen bij paarden. Ik ben al gestart in bijberoep en hopelijk binnenkort in hoofdberoep!

     

    Tom A.
    Student PRO opleiding

    Een intensieve week, waar verschillende behandeltechnieken worden bekeken die je nadien al op je eigen paarden kan toepassen, mét resultaat!

     

    Anka D.R.
    Student intensieve zomercursus + PRO opleiding

    Een stapje dichter naar mijn toekomst!

     

    Axelle D.G.
    Student intensieve zomercursus

    De intensieve cursus was een super ervaring? Je wordt een hele week ondergedompeld in de sfeer en kennis van shiatsu. Met diverse tips en tricks kan je meteen aan de slag met je eigen paard (en jezelf). Alles wordt zeer goed uitgelegd met bijhorend beeldmateriaal zodat je ook na deze week veel kan oefenen!

     

    Inneke H.
    Student intensieve zomercursus + PRO opleiding.

    Ben naar de workshop Moody Mares geweest. Was alweer héél interessant. Véél info en tools meegekregen! De ervaring en kennis van Evy is super uitgebreid en waardevol. Geeft alweer een boost om paardjes te mogen gaan helpen...😍🐎💖

     

    Hilde D.
    Afgestudeerd PRO opleiding

    Astmatisch paard na inentingen gekregen te hebben tegen rhino en griep en tetanus... half uurtje bij Evy en paardje terug volledig rustig en ontspannen...
    volgens dierenarts zou het langzaam elke dag klein beetje beter worden en was het stofallergie.
    Ja stallen zijn nu volledig terug spik en span na grote kuis, maar toch blij dat paardje nu al terug Oke is...
    Dank je Evy voor alle inzichten😘

     

    Els D.P.

    Passion for well-being of dogs, horses, and humans shines through every interaction.

    I want to know more! What a great introduction to Shiatsu. And the dogs LOVED the lessons too (sooo relaxed, every one of them)

    Greet G.
    Student Basics

    Heeft mijn merrie fantastisch geholpen die na pleeg moederschap jaar melk bleef geven, waar door het eindelijk is opgelost ❤️ eeuwig dankbaar

    Inge K.
    Elke cursus, workshop en opleiding superboeiend en supertof gegeven 😍!! Veel nieuwe info, tips & tricks! 💪🏽🐴🐴thx!

    Lana D.G.

    Afgestudeerd PRO opleiding
    Altijd interessant een hele leuke aanvulling voor de cursus shiatsu pro. De cursus in algemeen is zeer goed ! Nog steeds tevreden dat ik de kans gegrepen heb om ze te volgen. ⭐️

    Charlien V.

    Afgestudeerd PRO opleiding
    De studenten van Equina zijn onlangs onze paarden komen behandelen met shiatsu massages.
    Heerlijk vonden ze het, en mooie resultaten behaald. Zeker voor herhaling...
    Ik raad iedereen aan zijn paard een shiatsu massage te laten geven door Equina.
    Ann M.
    Vorige week ben ik de cursus Moorstempel en hotstone massage voor honden gaan volgen bij Equina. Het was een leuke avond met weer een heleboel extra info waar ik mee naar huis ging! Een originele en interessante toevoeging op mijn professionele opleiding Shiatsu voor honden. En als surplus, kregen we van Evy ook een boel businesstips, afgestemd op onze eigen onderneming.
    Ben heel blij dat ik me ingeschreven heb, het was echt meer dan de moeite!

    Nathalie D.R.
    Afgestudeerd PRO opleiding honden

    Mijn Chihuahua Bambam (3,5 jaar) was nooit ziek, tot haar 1 jaar. Daarna begon ze ineens ademhalingsproblemen, slijmen en energiegebrek te krijgen. Na de dierenarts (bloed trekken, radiografie, met camera in de luchtwegen enz) werden we doorverwezen naar Merelbeke. Ook daar konden de professoren ons niet verder helpen.
    Na doorverwijzing door vriendin kwam ik bij Evy terecht. Het bleek simpelweg aan haar voeding te liggen. Na 3 behandelingen zijn de skijmen zo goed als weg, heb ik terug een speels en energiek hondje! Ik ben zo dankbaar dat ik Evy heb leren kennen, en dat ze mijn BamBam terug gezond heeft gemaakt.

    Sabine C.

    Heel fijne manier van lesgeven, goede combi theorie & praktijk. Docent speelt enorm in op de vragen en noden van de personen én honden in de groep. Heel leuke en goede lesgeefster, echt een aanrader!

    Karen V.

    Leuke opleiding waardoor ik een extra aanbod kan aanbieden. Ook een leuk moment met mijn eigen hond!

    An L.

    Vlotte, interactieve opleiding. Veel uitleg die je dan meteen kan uitproberen op je hond: ideale combinatie.

    Docente spreekt met kennis van zaken, die ze met plezier/enthousiasme deelt.

    Anja C.

    Contacteer ons

    Heb je vragen voor Equina of wil je graag een opleiding volgen?
    Laat het ons weten en we nemen snel contact met je op.